Вівторок, 21.05.2024, 03:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Календар
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 14
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Розважально-інтелектуальна гра "Чудова сімка"

План гри

 

  1. Поділ дітей на команди.
  2. Розминка (відповідь хором)
  3. Сім чудес світу
  4. Середньовічна школа
  5. Народ скаже, як зав’яже…

     6. Загадки

     7. Лови удачу

 

Розминка

1. 7*7=….49

2. Назвіть кольори радуги (чер., ор., жов., зел., гол., син., фіол. )

3. Як звали гномів у казці «Білосніжка і сім гномів»  (Док, Простак, Пчихун, Тихоня, Бурчун, Весельчак і Соня.)

4. Сьомий день тижня  (неділя).

5.Сьомий місяць року?

6. Сьома буква в алфавіті (Е).

7. Що відмічають 7 січня.

 

На що схожа цифра 7

( На косу, на клюшку, на зламану палку)

 

Цікаво про число7

      Число «7» вважалося священним в усі часи, а ще магічним. Тиждень складається із семи днів, на небі тоді було відомо 7 планет, у яскравому вбранні веселки виграють 7 кольорів, азбука музики також має 7 нот.

 

Від індусів поширився звичай дарувати на щастя 7 слоненят. Великий піст у християн триває рівно 7 тижнів, у книзі книг – Біблії зустрічаємо 7 ангелів, 7 років статків, 7 сватівників. 7 років голоду.

 

Сім чудес світу

      Найвідомішим символічним пам»ятником цьому числу залишається 7 чудес світу. Хто може їх назвати?

Відповідь:

1) Піраміди у Єгипті

Найбільшій піраміді – піраміді Хеопса – близько 5 тисяч років. До тих пір поки інженер Ейфель не спорудив свою вежу в Парижі (а це сталося лише у 1889 році), піраміда Хеопса була найвищою спорудою на Землі. По молодості ця піраміда мала зріст 147 м., але до старості втоптана до висоти 137 м. Її площа не змінилася, і як і раніше для того, щоб оглянути її з усіх боків, потрібно пройти по колу кілометр.

2) Висячі сади Семіраміди у Вавилоні

Під номером два в оповідях грецьких авторів виступають Сади Семіраміди, вони знаходились в столиці ассірійського царства Вавилоні. Правда, як виявилось пізніше, грецькі історики були ті ще наукові автори – створювали свої твори не тільки на основі історичних фактів, але керувались і вигадками. Так, з’ясувалося, що сади були створені зовсім не під час правління Семіраміди, а набагато пізніше, коли країною правив цар Навуходоносор. Той самий біблійний лиходій, який зруйнував Іудейське царство. Стверджувати, що створення їх спонсорувала Семіраміда (яка померла років за триста до народження Навуходоносора), все одно що приписувати написання «Лоліти» Симеону Полоцькому.

 

Навуходоносор, хоч і був відомим злодієм, дуже кохав свою дружину, мідійскую царівну. І щоб зменшити її тугу за зеленими лісам батьківщини, подарував їй цілий оазис. Сади розташовувались на широкій чотириярусній вежі, яруси з’єднувались широкими драбинами з білого та рожевого каменю, підтримуваними колонами. Сади прожили кілька століть, а потім сильна повінь розмила стіни палацу, звалилися склепіння і колони вежі. За дві тисячі років від садів не залишилось навіть руїн.

 

3) Храм Артеміди в Ефесі

Третє чудо світу – храм Артеміди Ефеської – багато хто пам’ятає і зараз. І не тому що знають щось про цей храм: мало хто скаже, де, коли і навіщо він був побудований. Згадується він найчастіше у зв’язку з ім’ям Герострата, який спалив знаменитий храм, щоб вписати своє ім’я в історію. Як не прикро, всупереч старанням грецьких правителів, які заборонили своїм історикам будь-яке згадування палія, ім’я цього варвара в історію увійшло (можливо, вже у стародавніх греків були свої бульварні видання?).

 

За переказами, будівництво храму Артеміди тривало, 120 років. А простояв він всього близько 100 років, до того моменту, як в 450 році до н.е. Геростратом опанувала божевільна ідея. У IV столітті до н.е. храм з деякими змінами був відновлений, але через сім століть готи, що вторглися в Ефес розграбували святилище Артеміди. Пізніше внесли свою лепту і християни, які використали мармур храму для своїх будівель. Але найстрашніші руйнування заподіяв святилищу болотистий грунт, на якому його побудували, щоб уберегти храм від наслідків землетрусів.

 

4) Статуя Зевса в Олімпії

Ще одне чудо світу – статуя Зевса Олімпійського, була створена знаменитим давньогрецьким скульптором Фідієм в середині V століття до н.е. для однойменного храму. Величезна статуя сидячого на троні Зевса (не менше 17 метрів у висоту) була зроблена зі слонової кістки, а одяг і вінець небожителя – із золота. Чорний мармур підлоги храму повинен був стримувати блиск золота. Згідно з легендою, коли закінчивши свою роботу Фідій увійшов вночі у храм і запитав: «Чи задоволений ти, Зевс?», – Пролунав грім, і мармурова підлога тріснула. Це Зевс відповів: «Так».

 

Статуя Зевса загинула в V столітті під час пожежі в Константинополі, куди вона була перевезена за наказом візантійського імператора Феодосія II.

 

5) Гелікарнаський мавзолей

П’яте диво світла – Гелікарнасський мавзолей – створювалася довше, ніж будь-яка піраміда. Померлий в 353 році до н.е. цар Мавсол ще за життя почав будувати в столиці свого царства (нині це турецьке місто Бодрум) мавзолей для свого поховання. Після його смерті будівництвом храму керувала цариця Артемісія. Потім храм будував їх син, а закінчені роботи були тільки при онуці Мавсола й Артемісії. Весь цей час в будівництві були зайняті кращі грецькі архітектори та скульптори.

 

Чудовий мавзолей ще задовго до закінчення будівництва був зарахований до чудес світу, і навіть війська Олександра Македонського, які згодом захопили і розграбували Гелікарнас, мавзолей не чіпали. Він простояв аж до XV століття, не зруйнований ні численними землетрусами, ні пожежами. Знищили його хрестоносці, які побудували з фрагментів мавзолею фортецю святого Петра. У кріпосні стіни замість каменів вмуровували цілі статуї і плити з чудовими рельєфами. Потім хрестоносців з Гелікарнасу вигнали турки і з замку святого Петра зробили фортецю Бодрум.

 

У XIX столітті мандрівники, більш освічені, ніж лицарі-хрестоносці і середньовічні турки, звернули увагу на те, що в стіни середньовічного Бодрума вправлені плити з античними рельєфами, що зображують битву греків з амазонками. Англійський посол заметушився, добився дозволу виламати плити і відправив їх у Британський музей. Побачивши рельєфи, один з охоронців музею по імені Ньютон поїхав в Бодрум і, поки делегація протягом дев’яти місяців чекала від турецької влади дозволу на вилучення з кріпосних стін інших античних деталей, знайшов місце, де знаходився сам мавзолей. З незліченних мармурових уламків, знайдених там, вдалося зібрати двометрові статуї Мавсола і Артемісії і фрагменти інших скульптур, що прикрашали мавзолей.

 

6) Статуя Бога Сонця на острові Родос (колос Родоський)

Шосте чудо – Колос Родоський – будувався всього 12 років. Згідно з легендою, боги підняли грецький острів Родос з дна моря на прохання бога Сонця Геліоса. Тому Геліос вважався покровителем міста та його статуї прикрашали родоські храми. Після перемоги у битві з сорокатисячним військом острову Родосу дісталася в спадок від біглих ворогів купа металобрухту у вигляді дев’ятиповерхової облогової машини галеполіди. Залізо вирішено було продати, а на виручені гроші побудувати Геліосу колос (так стародавні греки називали статуї, висота яких набагато перевищувала людський зріст).

 

Величезний бронзовий колос вийшов заввишки близько 40 метрів. Голова, яка стояла на мармуровому постаменті бога, здавалося, досягала небес. Зі всього грецького світу на Родос спрямовувалися мандрівники, щоб подивуватися на чергове чудо світла. Але родосці раділи недовго – колос простояв всього 56 років. У 222 році до н.е. під час сильного землетрусу статуя Геліоса зруйнувалася. І хоча жителі острова не один раз робили спроби відновити чудо, всі вони закінчувались крахом. Але навіть повержений колос дивував приїжджих: лише деякі могли обхопити обома руками великий палець руки статуї. Уламки колоса пролежали на грецькій землі до 977 року н.е., коли їх продали якомусь купцю, який занурив останки на 900 верблюдів і відвіз у невідомому напрямку.

 

7) Александрійський маяк

Сьоме (і останнє!) чудо світу було побудовано недалеко від Олександрії, на острові Фарос, в 280 році до н.е. Це була триповерхова вежа маяка висотою 120 метрів. За архітектурою маяк чимось нагадував проект сумно відомого московського Палацу Рад, тільки на його верхівці замість статуї Леніна розташовувалася фігура бога морів Посейдона. Під Посейдоном знаходився ліхтар, забезпечений цілою системою металевих дзеркал. Маяк служив і фортецею, тому що в його приміщеннях міг розміститися великий гарнізон, а система дзеркал дозволяла вести спостереження за морем і виявляти ворожі кораблі задовго до того, як вони з’являлися поблизу міста.

 

Про бронзові статуї, що прикрашали маяк розповідали чудеса. Одна завжди вказувала на сонце на всьому шляху його руху і опускала руку, коли сонце заходило. Інша відбивала кожну годину. Третя вказувала на море, коли з’являвся ворожий флот, і навіть видавала крик, якщо він опинявся близько. Може, так воно і було. Нам не залишається нічого іншого, як залишити це на совісті все тих же давньогрецьких істориків: в XIV столітті маяк звалився під час землетрусу. А потім його уламки, як і водиться, були використані для будівництва фортеці. Тепер тут єгипетський форт.

 

Середньовічна школа

      У середні віки кожна освічена людина вивчала 7 вільних мистецтв, Це предмети, які вивчали у середньовічній школі. Назвіть їх.

Відповідь:

  1. Граматика.
  2. Риторика.
  3. Діалектика.
  4. Арифметика.
  5. Геометрія.
  6. Астрономія.
  7. Музика.

 

Народ скаже, як зав’яже…

      А як багато прислів’їв та приказок, у яких зустрічається цифра 7!

Назвіть хоча б 7 із них.

Відповідь:

  • Сім раз відмір, а раз відріж.
  • Один з сошкою, а семеро з ложкою.
  • Сім п’ятниць на тижні.
  • Сім верст до небес, і все пішки.
  • Краще один раз побачити, ніж сім раз почути.
  • Семеро одного не ждуть.
  • Сім баб – сім бід, а дитя безпупе.

 

 Казки, в назві яких є число 7:

( «Вовк та 7 козенят», «Білосніжка та 7 гномів»)

 

Чого завжди 7

     З давніх часів люди спостерігали за небом. Їхню увагу притягувало сузір’я Великого Воза, в якому вони бачили 7 зірок. Спостерігаючи, як змінюється форма диска Місяця, люди помітили, що через 7 днів після молодика на небі помітна половина Місяця, ще через 7 – повний місяць і т. д.

До цього часу тиждень складається з 7 днів. Ми вважаємо, що у веселці 7 кольорів, хоча їх значно більше, 7 нот у нотній грамоті.

 

Загадки

-         Сидить Марушка в семи кожушках, хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)

-         Шкір має сім, а сльози випускає всім. (Цибуля)

-         Сім соколят на одній постелі сплять. (Дні тижня)

-         Сім братів віком рівні, а іменами різні. (Дні тижня)

  • Вийшла звідкись чорна дівка, в неї квітка-семистрічка. А де з річки воду брала, там коромисло зламала. (Веселка)

 

.Логічні задачі

 

-         Коли козі виповниться 6 років, що буде? (Піде сьомий)

-         Скільки кроків зробить горобець за 7 років? (Жодного, бо горобець не ходить)

-         Яке слово складається з семи букв «я»? (Сім»я)

-         У семи братів по одній сестрі. Скільки всього сестер? (Одна)

 

 «Лови удачу»

Питання:

Піфагор та його ученики вважали, що числа правлять світом. Розставте числа в порядку спадання.

  • А.Тисяча
  • В.Мільйон
  • С.Трильйон
  • Д.Мільярд

(С,Д,В,А)

 

Чому дорівнює сума кутів рівнобедреного трикутника?

  • А.180
  • В.360
  • С.90
  • Д.100

(180)

 

Як називається частина круга, що міститься між двома радіусами?

  • А.Сектор
  • В.Сегмент
  • С.Радіан
  • Д.Діаметр

(Сектор)

 

Які лінії перетинаються у центрі вписаного кола?

  • А.Висоти
  • В.Медіани
  • С.Бісектриси
  • Д.Серединні перпендикуляри

(Бісектриси)

 

«Соснова шишка» - так у буквальному перекладі звучить слово…

  • А.Конус
  • В.Піраміді
  • С.Циліндр
  • Д.Призма.

(конус)

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: admin (26.03.2020)
Переглядів: 187 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar